Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Międzypokoleniowe spotkania chemików UJ

Propozycja spotkania się:

  • teraźniejszości (Herbatki – rozmowy z aktualnymi pracownikami Wydziału),
  • przyszłości (wywiady z przyszłymi chemikami – studentami) i
  • przeszłości (wspomnienia byłych pracowników lub o byłych pracownikach Wydziału)

Wydanie pierwsze (drukowane, 632 strony) już dostępne!
Ukazało się nakładem Wydawnictwa Księgarnia Akademicka.
Zainteresowanych zapraszam do siedziby Fundacji Pro Chemia (w czasie dyżurów, C0-11, Wydział Chemii UJ) lub do kontaktu bezpośredniego (kozyra@chemia.uj.edu.pl)  – możliwa wysyłka.

Ukazała się też wersja elektroniczna. Ma swoje zalety w postaci: licznych hiperlinków wewnętrznych i zewnętrznych oraz możliwości powiększania zdjęć.

Wszelka informacja zwrotna mile widziana.

Dziękuję Wszystkim za pomoc!
Wstęp i spis treści dostępne poniżej :-)

     Likwidowane są konta, karty, pokoje, tabliczki... Pozostaje pamięć współpracowników, studentów... do czasu. Naszą główną motywacją było zachowanie pamięci, która jest nośnikiem tożsamości.

    Jesteśmy sumą naszych doświadczeń, więc przede wszystkim będzie w tej książce o doświadczeniach chemików (a chemik doświadczenia, choćby myślowe, lubi najbardziej!) jako indywidualnych osób, ale jednocześnie tworzących pewną grupę, można nawet powiedzieć – wspólnotę. Niektóre ze wspomnień zostały już wcześniej utrwalone i opublikowane na łamach "Alma Mater", "Niedziałków", "Głosu z probówki" bądź w pamiętnikach - próbujemy je uzupełniać, integrować i spotkać z teraźniejszością (relacje z Herbatek) oraz przyszłością (wywiady ze studentami - przyszłymi chemikami). Zapraszamy do kontynuowania, dopisywania, wzbogacania, poprawiania.

    Zebrane teksty wydają się dobitnie wskazywać, że nie tylko wynik pokazywany przez Scopusa jest ważny w życiu chemika. Zapewne nie udało i nie uda się nam dorównać w rzetelności naukowym bazom danych, ale mamy nadzieję, że mimo wszystko zdołaliśmy wykazać, że jest coś istotnego poza nimi.

Aktualna grupa redakcyjna: Julia Fudali, Sonia Głomb, Paweł Kozyra.
Niezastąpione wsparcie TeXniczne: Witold Piskorz

Zapraszamy do współpracy i kontaktu: kozyra@chemia.uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron